Agencja nieruchomości

Agencja nieruchomości pomoże w uzyskaniu kredytu na kupno mieszkania

Chcesz kupić mieszkanie i skorzystać z kredytu? Pomoc w jego uzyskaniu zapewniają dzisiaj także agencje nieruchomości.

Gdy chodzi o kredyty hipoteczne Kraków to miasto, gdzie można skorzystać z pomocy wielu doradców kredytowych. Nie każdy starający się o takie finansowanie wie, że dostępna jest ona również w agencjach nieruchomości. Sprawdź, kiedy warto wybrać takie wsparcie i jak uzyskać kredyt na wymarzone mieszkanie.

Doradztwo kredytowe w agencji nieruchomości – na czym polega?

Na polskim rynku funkcjonuje obecnie wiele banków oferujących kredyty hipoteczne na zakup mieszkania. Aby wybrać najkorzystniejszą propozycję finansowania, najlepiej porównać je wszystkie ze sobą. W tym celu najlepiej udać się do doświadczonego doradcy kredytowego.

Doradca kredytowy może wyliczyć zdolność kredytową swojego klienta i wskazać, na jak wysoki kredyt może on liczyć. Również może on sprawdzić dostępne oferty w bankach oraz wskazać, jaka oferta będzie dla klienta najkorzystniejsza. Następnie przygotuje dla niego wniosek o udzielenie kredytu i przekaże do banku.

Atutem takiej usługi jest brak konieczności udawania się do banku, ponieważ pomoc można uzyskać bezpośrednio w agencji nieruchomości wtedy, gdy za jej pośrednictwem zamierza się kupić mieszkanie.

Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego w agencji nieruchomości?

Pomoc doradcy kredytowego jest bardzo istotna, gdy chce się uzyskać najlepszy kredyt. Dzięki dostępowi do ofert wielu banków może on łatwo je porównać i doradzić, gdzie uzyskanie kredytu będzie najtańsze i najkorzystniejsze.

Jeśli mieszkanie zamierza się zakupić na kredyt, wtedy wsparcie doradcy z agencji nieruchomości oszczędza czas, ponieważ może on od razu wyliczyć, czy zakup danego lokalu na kredyt będzie możliwy i wskaże, jaka będzie orientacyjna wysokość rat kredytowych.

Tanie kredyty hipoteczne Kraków – z ofertami agencji nieruchomości prowadzących doradztwo kredytowe w Krakowie można zapoznać się w internecie.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt hipoteczny?

Aby zakupić mieszkanie na kredyt, konieczne jest spełnienie wymogów dyktowanych przez bank. Odnoszą się one głównie do odpowiedniej zdolności kredytowej, która powiązana jest z osiąganymi dochodami, wydatkami, historią kredytową, wielkością gospodarstwa domowego.

Należy zatem posiadać właściwe wpływy, które będą pozwalały na opłacenie rat kredytowych. Jednocześnie nie jest wskazane zbyt wysokie obciążenie, na przykład w postaci innych kredytów, kart kredytowych, pożyczek. Banki kontrolują też klientów w bazach jak BIK, BIG, KRD, by sprawdzić ich wiarygodność. Nie należy zatem mieć niespłaconych, przeterminowanych długów.

Warto pamiętać, że każdy bank ma inne warunki obliczania zdolności kredytowej, więc w niektórych instytucjach kredyt może być udzielony, a w innych klient spotka się z odmową.

Gdy zatem chce się uzyskać kredyty hipoteczne Kraków jest miastem, gdzie wsparcie tego typu oferowana jest dostępne w wielu agencjach nieruchomości. Możliwość otrzymania wyliczeń na miejscu oszczędza czas i pomaga w wybraniu najkorzystniejszego finansowania przy kupnie mieszkania.