Tutaj jesteś

Firany bez prasowania – czy to możliwe?

4 lutego, 2019 Wnętrza firany bez prasowania w sypialni


Każda pani domu dba w indywidualny sposób o wystrój swojego mieszkania. Najczęściej największą wagę przywiązujemy do wystroju salonu, kuchni, łazienki. Staramy się mieć nowoczesne i ładne meble, dbamy o niepowtarzalne dodatki, akcesoria. Dbamy, aby ściany były pomalowane na modne kolory. Ale największą wizytówką każdego domu są niewątpliwie okna.

Okna reprezentują dom

Dlatego zawsze musimy zadbać o ładne akcesoria do okien. Jedni stawiają na nowoczesne żaluzje, różnego rodzaju rolety, całkowicie rezygnując z firan. Jednak tradycyjne firany wciąż mają dużą rzeszę zwolenników. Firany pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale także chronią nas przed wścibskim okiem sąsiadów, regulują dostęp światła dziennego i słonecznego do pomieszczenia, chronią nas przed wpadającymi owadami. Kiedyś firany musiały być wyłącznie białe, najlepiej śnieżnobiałe, z delikatnych tkanin typu tiul, batyst czy koronka. Teraz moda zmieniła się i jest zdecydowanie większa dowolność, zarówno w kolorystyce firan, jak i materiału, z których szyjemy firany. Część pań stawia na piękne i oryginalne firany szyte na zamówienie, inne kupują gotowe. Nie wszystkie gospodynie lubią prasowanie firan.

Jakich firanek nie trzeba prasować?

Na szczęście możemy kupić firany bez prasowania. Nabywając takie firany nie tylko nie musimy wykonywać nie lubianej czynności prasowania, ale także oszczędzamy wiele cennego czasu, który możemy przeznaczyć na co innego.

Na rynku dostępne są różne firany, które nie wymagają prasowania. Możemy kupić firany zwane makaronami, czyli firany typu sznurkowego, bardzo modne i nowoczesne. Dostępne są w bardzo wielu kolorach, możemy kupić zarówno na metry, jak i gotowe- krótkie, długie, na zwykłe okna, na okna balkonowe. Bez problemu możemy je dowolnie układać, spinać, podwieszać. Makarony można prać w pralce, ale najlepiej włożyć je do specjalnego woreczka, który zapobiegnie poplątaniu sznurków.

Nie wymagają prasowania także firany żakardowe. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb możemy kupić gotowe firany na konkretny wymiar, obszyte lub tak jak w przypadku makaronów- na metry.
Również firany kreszowane, czyli takie fabrycznie pomięte, nie wymagają prasowania. Jeżeli zdecydujemy się na firany tiulowe, siatkowe to one również nie będą wymagały prasowania.

Jaki karnisz do firan?

Ale, żeby nasze firany pięknie się prezentowały to nie bez znaczenia jest jak i na czym je zawiesimy. Do powieszenia firan możemy użyć różnych, często bardzo eleganckich, karniszy lub szyn. Firany możemy zamocować z wykorzystaniem taśm marszczących, na szelkach, żabkach, troczkach, tunelach.

Redakcja OknoArt

Misją naszej redakcji jest dostarczanie inspiracji i praktycznych wskazówek dotyczących projektowania i aranżacji przestrzeni domowej oraz ogrodowej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?