Tutaj jesteś

Jak uszyć pokrowiec na fotel wypoczynkowy?

1 marca, 2019 Wnętrza jak uszyć pokrowiec na fotel wypoczynkowy

Meble, w tymże także fotele wypoczynkowe, wymagają ochrony, aby być w naszych mieszkaniach poprzez długie lata. Dobrym wyjściem są pokrowce, jakie zabezpieczą nasz ukochany fotel wypoczynkowy przez zanieczyszczeniami, i ich oryginalne wzory urozmaicą pomieszczenie oraz będą dobrym dodatkiem. Co zrobić, kiedy zamierzamy szybko wykonać zmianę naszego salonu natomiast nasze fotele są smutne? Jak odświeżyć design foteli na wiosnę, kiedy poprzez resztę roku są w jednym kolorze? Z odsieczą przychodzi pokrowiec, jaki pozwoli poszaleć z odcieniami! W przeciągu jednej chwili oblicze naszego salonu może się zdecydowanie zmienić. Niedrogim kosztem możemy wprowadzić do pomieszczenia szczyptę wariactwa w formie jaśniejszego odcienia bądź geometrycznego lub kwiatowego wzoru.

Pokrowiec na fotel – dobór materiału

Dobierając tkaninę, z jakiej będzie wykonany pokrowiec na fotel, należy zwrócić uwagę na parę czynników. Niezwykle istotne są niewątpliwie odcień oraz rodzaj materiału, które wymagają pasować do wystroju pomieszczenia. Ogromne znaczenie ma także faktura tkaniny. Winna ona być dosyć gruba oraz ściśle tkana, i poprzez to wytrzymała na zniszczenia mechaniczne. Po zakupie materiał należałoby zdekatyzować, więc poddać oddziaływaniu ciepłej pary (starczy do tego domowe żelazko). Dzięki temu pokrowiec nie ściągnie się później w praniu. Tkanin bawełnianych oraz lnianych nie należy poddawać dekatyzacji.

Jak zrobić pokrowiec na fotel: wskazówki etap po etapie

Żeby zrobić odpowiednio przystosowany pokrowiec na fotel, niezbędny jest wykrój. Konkretne części fotela – wsparcie, siedzenie (oraz specjalne poduszki) i boki – można odwzorować na ogromnych arkuszach papieru lub na starym prześcieradle. Dla każdej części mebla trzeba w odległości blisko 1 cm od jej konturu naszkicować jednocześnie kolejną linię – będzie to zapas na szew. Formę wycina się w blisko owej kolejnej linii. Wycięte formy trzeba ułożyć na tkaninie na pokrowiec. Gdy wskazany materiał jest kolorowy, należy obowiązkowo zwrócić uwagę na równe ułożenie wzoru! Po wycięciu konkretnych części pokrowca tworzy się brzegi każdej spośród nich. Jak zrobić pokrowiec na fotel? Starczy już jedynie zaszyć ze sobą formy wsparcia, siedzenia oraz końców fotela. Żeby uprościć zakładanie oraz zdejmowanie pokrowca do czyszczenia, z tyłu wsparcia fotela można ponadto naszyć zamek błyskawiczny.

Jak zrobić pokrowce na fotel wypoczynkowy?

Osobom, które kochają tradycyjne pomieszczenia z pewnością spodobają się fotele wypoczynkowe ubrane w materiałowe pokrowce. To znakomite wyjście dla dekoratorów, jacy w łatwy oraz niedrogi sposób pragną zmienić aranżację wnętrza. Decydując się na to wyjście trzeba pamiętać, że nasze fotele muszą być w doskonałym stanie technicznym, natomiast w szczególności nie mogą mieć uszkodzonej wewnętrznej gąbki. Zrobienie kolejnych pokrowców na fotele, powinniśmy zacząć od zrobienia wizualizacji, dobrania właściwego materiału oraz wyposażenia się we wszelkie potrzebne przyrządy. Wielu z Was z pewnością zadaje sobie pytanie – jak szyć pokrowce na fotele? Niewątpliwie najprostszym sposobem jest zrobienie pokrowca za pomocą maszyny do szycia. Nie mniej jednakże, chociażby gdy nie mamy właściwego sprzętu, przy ociupince wysiłku bez kłopotu poradzimy sobie z wykonaniem tanich pokrowców na fotele wypoczynkowe do salonu, lub pokoju.

jak uszyć pokrowiec na fotel?

W sklepach, niestety większość pokrowców wydaje się taka sama. W związku z tym wiele osób decyduje się na samodzielnie uszycie pokrowców na fotele wypoczynkowe, dzięki czemu będziemy mieli pokrowce, którymi nikt inny nie będzie mógł się pochwalić.

Formę lub styl mebla można zmienić za pomocą pokrowca, jaki zupełnie go zasłoni. Temu celowi służą też przeróżnego typu dekoracje: kokardy, szarfy, patki, guziki, chwosty. Dotykający posadzki futerał na mebel z nóżkami winien być luźny u dołu. Najlepiej zrobić kontrafałdy na rogach – wówczas nogi osób siedzących na naszym fotelu nie będą naciągać tkaniny oraz szwów. Zdejmowanie oraz nakładanie pokrowca uprości suwak wszyty w jego bok lub tył. Jest wręcz niezbędny, gdy mebel ma większe wsparcie aniżeli siedzenie.

Redakcja OknoArt

Misją naszej redakcji jest dostarczanie inspiracji i praktycznych wskazówek dotyczących projektowania i aranżacji przestrzeni domowej oraz ogrodowej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?