Rolety rzymskie – efektowne rozwiązanie

Rolety rzymskie to praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie dekoracji okien. W ostatnim czasie element ten stał się znowu bardzo popularny i modny. Ważne jest, żeby ozdoby okienne komponowały się z wnętrzem.

Należy dopasować je do koloru ścian, dodatków, itd.. Na szczęście oferta komponentów wykorzystywanych do produkcji rolet rzymskich jest bardzo bogata. Znajdziemy w niej szeroką gamę kolorów oraz wzorów tkanin. Wielu ludzi preferuje klasyczne rolety wykonane z jednolitego materiału, np. płótna. Do łask wracają znowu rolety bambusowe składające się z ułożonych blisko siebie patyczków. Oprócz osłon wykonanych w jednym kolorze dostępne są popularne rozwiązania takie jak pasy czy krata, nowoczesne printy oraz eleganckie wzornictwo.

Rolety rzymskie materiał

Delikatne rolety wykonane są z półprzezroczystego materiału i coraz częściej zastępują tradycyjne firany. Ozdobione koronką, falbankami czy frędzelkami dodają uroku pomieszczeniom, w których się znajdują. Mogą być również ozdobione koralikami lub kryształkami. Warto wspomnieć, że rolety możemy zaprojektować sami według własnego pomysłu, a wybrana firma je dla nas stworzy.

Roleta chroni przed światłem

Roleta rzymska to również bardzo praktyczna osłona okna. Przede wszystkim chroni przed nadmiernym przedostawaniem się promieni słonecznych. Istnieją również rolety, które zimą ograniczają uciekanie ciepła przez okno. Wieczorem roleta osłoni naszą prywatność przed wzrokiem sąsiadów a w nocy odpowiednio zaciemni naszą sypialnię i zwiększy komfort snu. Roleta rzymska sprawdzi się także w przypadku okna dachowego, a to dzięki różnym możliwościom montażu – w tym przypadku na szynie. Można też umieścić rolety rzymskie na karniszu – to bardzo praktyczne rozwiązanie ze względu na ich sposób pielęgnacji. Okna dachowe to nie jedyne niekonwencjonalne miejsce do montażu rolety rzymskiej. Świetnie wygląda także zainstalowana w oknie balkonowym. Rolety podnoszone są za pomocą sznurków lub łańcuszków, jednak coraz częściej wybierany jest mechanizm elektryczny. Rolety można zakupić w wymiarach standardowych lub zamówić specjalnie na wymiar. Można zamontować na każde okno osobną roletę lub w przypadku okien złożonych z więcej niż jednego skrzydła, roletę zbiorczą, osłaniającą duże okno w całości. Bardzo często spotykamy sporej wielkości okna w budynkach zajmowanych przez instytucje czy szkoły.

Roleta rzymska sprawdzi się również jako osłona okien w naszej firmie. Nie tylko przyniesie ulgę pracownikom w słoneczne dni osłaniając ich od promieniowania UV ale może stanowić element dekoracji. Dobrze dobrane, stonowane wzory i kolory pomogą wprowadzić pozytywną energię w miejscu pracy.

Komentarze

    Rolaciarz

    (22 czerwca, 2018 - 7:50 pm)

    Jestem zwolennikiem rolet z prowadnicami. Elegancko się je otwiera i zamyka a przy tym nic nie wisi. Zasłaniają całą powierzchnię szyby ale jest jeden feler – musiałem robić je na zamówienie, bo mam nietypowy wymiar okien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *