automatyczne rolety zewnętrzne pomarańczowe

Automatyczne rolety zewnętrzne – bezpieczeństwo i wygoda

Automatyczne rolety zewnętrzne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów posiadających domy, biura czy firmy. Takie rolety to doskonały sposób na ciekawy, designerski i oryginalny sposób, by nadać charakterystyczny i indywidualny wygląd nieruchomości oraz idealny sposób, by kontrolować oświetlenie w naszych pomieszczeniach. Jak działają takie rolety? Czy mają tylko zalety? Jakie są ich rodzaje oraz ceny? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Jak działają automatyczne rolety zewnętrzne?

Takie rolety montowane są przede wszystkim, by zapewnić energooszczędność nieruchomości, w której są wstawione oraz dbają o możliwość regulacji oświetlenia w pomieszczeniach. Idealnie chronią przed spojrzeniami przechodniów i zabezpieczają dom lub biuro przed intruzami. Dzięki nim nie trzeba montować już niewygodnych rolet wewnątrz okien oraz firanki i zasłonki również okazują się zbędne. To bardzo wygodne i nowoczesne rozwiązanie sprawdza się nie tylko w nowo powstałych budynkach, ale i w tych, które chcemy unowocześnić.

Zalety i wady takich rolet

Ogromną zaletą automatycznych rolet zewnętrznych jest nowoczesna technologia wykorzystywana do ich tworzenia. Zarówno zimą, jak i latem zapewniają odpowiednią izolację termiczną. Zimą – ciepło nie ucieka a latem – zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu i naświetlaniu, odbijają bowiem promienie słoneczne tuż przed szybą. Dodatkowo, takie pełne oświetlenie lub całkowite przyciemnienie to zdecydowanie nowatorski i zarazem coraz modniejszy sposób na rozwiązanie czasem dość trudnej i przysparzającej wielu zmartwień kwestii oświetlenia wnętrza. Dzięki niemu można grać światłem i przyciemniać miejsca, bez zastosowania innych, droższych i cięższych rozwiązań. Ponadto, automatyczne rolety zewnętrzne są niezwykle trwałe oraz w łatwy sposób dopasować je do stylu nieruchomości. Wadą jednak tych rolet jest fakt, iż najlepiej montować je na etapie kupna nieruchomości, tak by dopasować do nich wnękę okienną. W późniejszych etapach jest to dość droższe i bardziej skomplikowane rozwiązanie.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Na rynku występuje wiele rodzajów rolet automatycznych, które spokojnie można dostosować do wnęk okiennych zewnętrznych w
korytarzach, salonach, kuchniach, przedpokojach, łazienkach czy w biurach. Klienci mogą wybierać w bardzo popularnych ostatnio roletach zewnętrznych antywłamaniowych, termoizolacyjnych czy tradycyjnych. Warto dobrze zastanowić się jakie funkcje mają spełniać w naszym domu.

Automatyka – nowoczesna technologia

Kupując rolety warto również przemyśleć kwestie otwierania i zamykania rolet. Czy mają być sterowane na pilota, czy automatycznie ustawimy czas (np. codziennie otwierają się o 7 rano, a zamykają o godzinie 18 popołudniu). Nowoczesna technologia pozwala również sterować roletami za pomocą telefonu. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację w telefonie, by kontrolować kiedy rolety mają się zamknąć, gdy np. dłużej jesteśmy poza domem. Takie rolety znajdują również szerokie zastosowanie w obiektach przemysłowych. Okienna automatyka przemysłowa pozwala dodatkowo zabezpieczyć zakłady, ale także sterować dostępem światła do sali produkcyjnej.

Powyższe rozwiązanie jest niezwykle wygodne i komfortowe dla każdej nieruchomości. Dbamy nie tylko o bezpieczeństwo, energię ale i walory wizualne, gdyż takie rolety bez problemu można dopasować kolorystycznie do stylu nieruchomości.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *