automatyczne rolety zewnętrzne pomarańczowe

Automatyczne rolety zewnętrzne – bezpieczeństwo i wygoda

Automatyczne rolety zewnętrzne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów posiadających domy, biura czy firmy. Takie rolety to doskonały sposób na ciekawy, designerski i oryginalny sposób, by nadać charakterystyczny i indywidualny wygląd nieruchomości oraz idealny sposób, by kontrolować oświetlenie w naszych pomieszczeniach. Jak działają takie rolety? Czy mają tylko zalety? Jakie są ich rodzaje oraz ceny? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Jak działają automatyczne rolety zewnętrzne?

Takie rolety montowane są przede wszystkim, by zapewnić energooszczędność nieruchomości, w której są wstawione oraz dbają o możliwość regulacji oświetlenia w pomieszczeniach. Idealnie chronią przed spojrzeniami przechodniów i zabezpieczają dom lub biuro przed intruzami. Dzięki nim nie trzeba montować już niewygodnych rolet wewnątrz okien oraz firanki i zasłonki również okazują się zbędne. To bardzo wygodne i nowoczesne rozwiązanie sprawdza się nie tylko w nowo powstałych budynkach, ale i w tych, które chcemy unowocześnić.

Zalety i wady takich rolet

Ogromną zaletą automatycznych rolet zewnętrznych jest nowoczesna technologia wykorzystywana do ich tworzenia. Zarówno zimą, jak i latem zapewniają odpowiednią izolację termiczną. Zimą – ciepło nie ucieka a latem – zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu i naświetlaniu, odbijają bowiem promienie słoneczne tuż przed szybą. Dodatkowo, takie pełne oświetlenie lub całkowite przyciemnienie to zdecydowanie nowatorski i zarazem coraz modniejszy sposób na rozwiązanie czasem dość trudnej i przysparzającej wielu zmartwień kwestii oświetlenia wnętrza. Dzięki niemu można grać światłem i przyciemniać miejsca, bez zastosowania innych, droższych i cięższych rozwiązań. Ponadto, automatyczne rolety zewnętrzne są niezwykle trwałe oraz w łatwy sposób dopasować je do stylu nieruchomości. Wadą jednak tych rolet jest fakt, iż najlepiej montować je na etapie kupna nieruchomości, tak by dopasować do nich wnękę okienną. W późniejszych etapach jest to dość droższe i bardziej skomplikowane rozwiązanie.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Na rynku występuje wiele rodzajów rolet automatycznych, które spokojnie można dostosować do wnęk okiennych zewnętrznych w
korytarzach, salonach, kuchniach, przedpokojach, łazienkach czy w biurach. Klienci mogą wybierać w bardzo popularnych ostatnio roletach zewnętrznych antywłamaniowych, termoizolacyjnych czy tradycyjnych. Warto dobrze zastanowić się jakie funkcje mają spełniać w naszym domu.

Automatyka – nowoczesna technologia

Kupując rolety warto również przemyśleć kwestie otwierania i zamykania rolet. Czy mają być sterowane na pilota, czy automatycznie ustawimy czas (np. codziennie otwierają się o 7 rano, a zamykają o godzinie 18 popołudniu). Nowoczesna technologia pozwala również sterować roletami za pomocą telefonu. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację w telefonie, by kontrolować kiedy rolety mają się zamknąć, gdy np. dłużej jesteśmy poza domem. Takie rolety znajdują również szerokie zastosowanie w obiektach przemysłowych. Okienna automatyka przemysłowa pozwala dodatkowo zabezpieczyć zakłady, ale także sterować dostępem światła do sali produkcyjnej.

Powyższe rozwiązanie jest niezwykle wygodne i komfortowe dla każdej nieruchomości. Dbamy nie tylko o bezpieczeństwo, energię ale i walory wizualne, gdyż takie rolety bez problemu można dopasować kolorystycznie do stylu nieruchomości.