Tutaj jesteś

Bieżnik na stół nowoczesny – jaki wybrać?

2 lutego, 2019 Poradnik bieżnik na stół nowoczesny


Niezależnie od tego, czy mówimy o przestronnym domu, czy o niewielkiej kawalerce, w każdej przestrzeni mieszkalnej można znaleźć mebel, który stanowi jej prawdziwe centrum. Stół to miejsce, w którym domownicy mogą zgromadzić się przy wspólnych posiłkach, czytać, uczyć się czy poświęcić chwilę na wypoczynek przy kawie. To jeden z najbardziej uniwersalnych mebli, poza zastosowaniami praktycznymi stanowiący również element równoważący wnętrze. Urządzając współczesne mieszkania, warto zainspirować się nowymi, aktualnymi tendencjami w stylistyce oraz dekoracji stołów.

Stoły nowoczesne – czyli jakie?

Tradycyjne, klasyczne modele stołów do pomieszczeń takich, jak kuchnia, sypialnia czy salon, wciąż mają wierną rzeszę zwolenników. Jednak wraz ze wzrostem zainteresowania stylami takimi, jak skandynawski design, industrializm czy minimalizm, pojawiło się również rosnące zainteresowanie stołami wpasowującymi się w wymienione trendy. Wielu osobom przestał wystarczać widok typowego, ciężkiego stołu, swoją sylwetką niejako przytłaczającego pomieszczenie.

Nowoczesne stoły charakteryzują się przede wszystkim lekkością i innowacyjnością w formie. Jeśli zostały wykonane z drewna lub płyty MDF, listwy użyte w ich konstrukcji skomponowano tak, by pozostawić wrażenie przestrzeni pomiędzy ich elementami. Tego rodzaju stoły często budowane są na zasadzie łączenia różnych, pozornie kontrastowych materiałów, jak metal z drewnem lub drewno ze stalą, szkłem czy ceramiką. Producenci takich stołów uwzględniają najczęściej różnorodność potrzeb potencjalnych nabywców, proponując również modele składane lub przykręcane do ściany, na które miejsce znajdzie się w każdym pomieszczeniu.

Bieżnik – perfekcyjne pokrycie dla nowoczesnego stołu

Bieżniki to rodzaj dużych serwet uszytych na planie prostokąta, dostosowanych do dekoracji powierzchni takich, jak półki, ławy czy stoły. Niegdyś popularna ozdoba meblościanek z minionego ustroju, obecnie wracają do łask w modnych wnętrzach, przybierając szereg zaskakujących, estetycznych form.

Jeśli pragniemy wybrać dla siebie bieżnik na stół nowoczesny look dostępnych na rynku modeli pozwoli nam na łatwe znalezienie upragnionego wzoru czy materiału. Nowoczesne bieżniki królują zarówno na łamach czasopism wnętrzarskich, jak i w domach, których mieszkańcom nie są obce eksperymenty z aranżacją. Stół dostosowany stylem do ascetycznego, współczesnego wnętrza, znacznie straci na uroku, jeśli przykryjemy go grubym bieżnikiem z koronki klockowej lub satyny. Natomiast przy wyborze pokrycia takiego, jak bieżnik na stół nowoczesny design otoczenia nie napotka nieestetycznych zgrzytów.

Obficie haftowane, standardowe bieżniki już dawno odeszły w niepamięć. Ich miejsce zajmują serwety, których nie powstydzi się żaden loft. Wykonane z juty, lnu lub bawełny z geometrycznym nadrukiem bieżniki podkreślą urodę stołów niezależnie od pomieszczenia. Jeśli zdobi je koronka lub haft, stanowią one subtelny, pojedynczy detal, pozostawiając wolną całą resztę tkaniny. Współczesne bieżniki bywają też zdobione szablonami z akrylowych nadrukiem, wzorowanym na reklamach vintage, a ich producenci nie boją się mocnych, nasyconych kolorów, jak granat czy butelkowa zieleń.

Redakcja OknoArt

Misją naszej redakcji jest dostarczanie inspiracji i praktycznych wskazówek dotyczących projektowania i aranżacji przestrzeni domowej oraz ogrodowej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?