Tutaj jesteś

Dla kogo dom z poddaszem?

30 czerwca, 2022 Dom i ogród dom z poddaszem


Dom z poddaszem to rozwiązanie, które przypadnie do gustu wielu inwestorom o odmiennych potrzebach. Łączy w sobie wiele zalet oraz dobrze komponuje się z otoczeniem, oferując komfortową przestrzeń do życia dla mniejszej i większej rodziny. Kto powinien zdecydować się na projekt domu z poddaszem?

Dom z poddaszem dla niezdecydowanych

Projekty domów z poddaszem to ciekawa alternatywa dla budynków parterowych i piętrowych. Posiadają one bowiem atuty obu tych rozwiązań, będąc ich swoistym kompromisem. Na parterze takiego obiektu zlokalizowany jest wygodny salon z kuchnią i jadalnią, łazienka oraz część gospodarcza i opcjonalnie garaż. Niektóre plany architektoniczne przewidują również umieszczenie gabinetu czy pokoju gościnnego na dolnej kondygnacji. Poddasze jest natomiast namiastką pełnowymiarowego piętra, umożliwiając zaaranżowanie komfortowych i przytulnych pokoi ze skosami – czy to dla domowników, czy często nocujących u nas gości.

Dom z poddaszem dla oszczędnych inwestorów

Budynek z poddaszem to interesujące rozwiązanie dla wszystkich osób, które dysponują ograniczonymi funduszami na budowę. Aby możliwie zmniejszyć początkowe nakłady inwestycyjne, zdecydujmy się na projekty domów etapowych. Pozwalają one na wykończenie samego parteru, bez konieczności urządzania poddasza czy wykonywania kosztownych schodów przed oddaniem budynku do użytkowania. Taka opcja przypadnie do gustu osobom, które na razie nie potrzebują zbyt wiele miejsca, a zarazem noszą się z zamiarem wydzielenia dodatkowych pomieszczeń w przyszłości. Będzie ona dobrym wyborem również dla inwestorów, którzy chcą za kilkanaście lat przygarnąć pod swój dach seniorów, pozostawiając im do dyspozycji wygodny parter, a swoją część mieszkalną urządzając na poddaszu.

Dom z poddaszem dla rodzin z dziećmi

Dom z poddaszem to świetna propozycja dla młodych małżeństw, które planują powiększenie rodziny w przyszłości bądź już posiadają małe dzieci. Taki budynek nie zajmie wiele miejsca na działce, a zarazem zaoferuje sporą przestrzeń mieszkalną – nawet dla kilku osób jednocześnie. W domu z poddaszem na parterze zlokalizowana jest wygodna strefa dzienna, w której wszyscy domownicy mogą wspólnie spędzać czas i spotykać się z przyjaciółmi. Na wyższej kondygnacji obecne są natomiast prywatne sypialnie, które zapewnią wysoki poziom intymności i komfort wypoczynku poszczególnym mieszkańcom.

Dom z poddaszem dla ceniących prywatność

Dom z poddaszem to dobry wybór dla rodzin, które prowadzą bujne życie towarzyskie, a zarazem cenią sobie prywatność i możliwość spokojnego relaksu. W dwukondygnacyjnym budynku część dzienna i nocna są wyraźnie oddzielone od siebie, znajdując się na osobnych piętrach. Dzięki temu hałasy generowane przez spędzających ze sobą czas domowników czy odwiedzających ich gości nie przeszkadzają reszcie mieszkańców, znajdujących się w swoich sypialniach na poddaszu. Taki podział sprawia, że postronne osoby rzadziej zapuszczają się do prywatnych pokoi, a ich użytkownicy mogą bez skrępowania przemieszczać się między sypialnią a łazienką na tym samym piętrze – nawet podczas przyjęć trwających na parterze.

Projekty domów z poddaszem to propozycje, których atuty doceni większość inwestorów. Przystępne cenowo w trakcie realizacji i późniejszego utrzymania, a przy tym niezwykle wygodne i funkcjonalne, zaspokoją potrzeby bardziej wymagających par oraz małżeństw z dziećmi. Z tego względu są one jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań spośród zróżnicowanych planów architektonicznych dostępnych w sprzedaży.

Zdjęcie: Projekt C444o – Czterolistna koniczyna – wariant XIV z kolekcji Muratora, arch. Przemysław Biryło

Artykuł sponsorowany: Projekty domów od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl

Redakcja OknoArt

Misją naszej redakcji jest dostarczanie inspiracji i praktycznych wskazówek dotyczących projektowania i aranżacji przestrzeni domowej oraz ogrodowej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?