Tutaj jesteś

Eleganckie fotele biurowe kontra produkty dla gamerów

14 października, 2019 Wnętrza

Spędzasz codziennie wiele godzin przy biurku? Niezależnie od tego, czy uczysz się do egzaminów, czy wykonujesz zlecenia dla klientów swojej firmy (lub realizujesz powierzone zadania zdalnie), potrzebujesz wygodnego i przede wszystkim wytrzymałego fotelu. Na rynku obecnie można znaleźć wiele interesujących konstrukcji, które są w stanie zapewnić bardzo ciekawe parametry i cenę.

Dziś jednak rozważymy, czy fotele biurowe są lepsze od gamingowych. Jest to bardzo często pojawiające się pytanie na forach internetowych i w grupach dyskusyjnych. Potencjalni klienci często wybierają do prywatnego użytku fotele biurowe, a profesjonalni handlowcy lub nawet dyrektorzy decydują się na modele dla graczy – chociaż zupełnie nie pasują one do wystroju ich biura. Trzeba jednak przyznać, że ceny są bardzo podobne, co z pewnością często utrudnia podjęciem racjonalnej decyzji.

Eleganckie fotele biurowe

Skórzana, pikowana tapicerka i kremowy kolor wykończony drewnianymi elementami konstrukcji. To jeden z najpopularniejszych obrazów foteli biurowych dostosowanych do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Trzeba jednak przyznać, że w sklepach znaleźć można również modele czarne i szare, lecz wszystkie mają wspólną cechę. Jest to ich masywność, ponieważ fotele biurowe są często ciężkie i duże. Dzięki temu nie tylko są wytrzymałe, ale również uniwersalne.

Ich największym atutem jest oficjalny design. Dzięki takim meblom biuro wygląda o wiele profesjonalniej, a co za tym idzie, klienci mają pewność, że są w odpowiednich rękach i rozmawiają z odpowiednią osobą.

Fotele gamingowe

Chociaż produkt skierowany jest dla graczy, nie oznacza to wcale, że posiada jakieś specjalne funkcjonalne dodatki, np. złącze USB, podświetlenie, czy masaż. Po prostu ma on ergonomiczny kształt dostosowany do sylwetki i nowoczesny design. Najczęściej tego typu produkty są wykonane z podobnych materiałów, czyli syntetycznej skóry, która nie tylko jest bardziej ekologiczna, ale również tańsza w produkcji.

Trzeba jednak przyznać, że fotele gamingowe są o wiele bardziej smukłe i delikatne niż konstrukcje biurowe. Stanowią więc doskonałą alternatywę dla młodzieży i osób, które nie potrzebują oficjalnego i eleganckiego wyposażenia. Jeżeli jednak Twoja sypialnia lub gabinet w domu ma prezentować się w sposób elegancki i luksusowy, to fotele biurowe są równie dobrym wyborem. Pamiętaj jednak o tym, by zawsze wybierać produkty z górnej półki, które przełożą się nie tylko na wystrój wnętrza, ale również Twoją wygodę lub zdrowie.

Redakcja OknoArt

Misją naszej redakcji jest dostarczanie inspiracji i praktycznych wskazówek dotyczących projektowania i aranżacji przestrzeni domowej oraz ogrodowej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?