Tutaj jesteś

Jak powinna być urządzona nowoczesna łazienka?

1 czerwca, 2018 Poradnik

Łazienka jest dla nas często miejscem relaksu, dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas jej aranżacji. Duża wanna – tak to sobie wyobrażamy. Nawet jeżeli w połowie będzie wypełniona wodą z dodatkiem soli morskiej czy olejku a w drugiej połowie puszystą pianą. Może nie być dostatecznie kojąca dla naszego organizmu. Wszystko może zburzyć to, co znajduje się w pomieszczeniu z wanną. Tak samo będzie w przypadku chęci wzięcia długiej kąpieli pod prysznicem – w otoczeniu nieakceptowalnym dla naszego oka, nie będzie to takie przyjemne, jak mogłoby być.

Warto wybrać się do salonu łazienek, usiąść na chwilę i przemyśleć decyzję o kolorystyce naszej łazienki. Ciemne wnętrze wcale nie musi być przytłaczające. Możemy wybrać lakierowane płytki, z nierównościami i srebrne lub złote dodatki. Efektem takiego doboru będzie odczucie bycia w bardzo ekskluzywnym pomieszczeniu. Możemy także wybrać jasne kolory i jeżeli czujemy się dobrze w takich barwach. Dodając kilka pasujących kolorystycznie elementów będziemy w stanie się zupełnie wyciszyć i odpocząć.

Płytki czy malowane ściany?

W dzisiejszych czasach odchodzi się od malowania ścian w łazience – nawet odporne na wilgoć farby nie znajdują tutaj zastosowania, po prostu źle komponują się z całością. Odstępstwem mogą być niewielkie przestrzenie przebijającej się farby pomiędzy płytkami, ale tylko wtedy gdy nie życzymy sobie płytek w standardowym ułożeniu od podłogi aż po sufit. Standard w takiej sytuacji dobrze wygląda. A jeżeli coś zdaje egzamin i dobrze wygląda, to raczej nikt nie szuka dla tego rozwiązania alternatywy.

Elementy drewniane

To nowy trend, który wzorowany jest na łazienkach skandynawskich. Materiały drewnopodobne czy płytki imitujące drewno sprzedają się znakomicie. Drewno jako budulec powinien omijać kuchnię czy łazienkę – panele drewniane na pewno nie wytrzymają takiej próby wodnej jak płytki tylko je imitujące a nawet bardzo możliwe jest, że płytki nawet nie odczują kontaktu z zawilgoconym środowiskiem pracy. Dlatego by uzyskać efekt drewnianego krajobrazu w łazience, montuje się głównie ceramiczne elementy lub zbudowane z PVC czy MDF. Brąz drewna najlepiej współgra w takim przypadku z kolorem zielony i białym. Te trzy kolory są najczęstszym wyborem podczas aranżacji łazienki w stylu skandynawskim.

Zimna płyta czy grillowany nóżki?

Nowoczesna łazienka oznacza także w wielu przypadkach ogrzewanie podłogowe zamontowane pod warstwą kafelek. Wyglądająca surowo podłoga wcale nie musi być nieprzyjemnym odczuciem w czasie kontaktu z naszymi stopami. Nie lubimy stawiać bosych stóp na zimnych kaflach. Stąd pomysł na zamontowanie ogrzewania podłogowego. A nie ma nic lepszego po gorącej kąpieli jak podgrzanie mokrych stóp.

gruz

Redakcja OknoArt

Misją naszej redakcji jest dostarczanie inspiracji i praktycznych wskazówek dotyczących projektowania i aranżacji przestrzeni domowej oraz ogrodowej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?