jak usunąć naklejkę z szyby

Jak usunąć naklejkę z szyby? Sprawdzone sposoby

Usunięcie naklejki z szyby bywa problematycznym zadaniem. Na szczęście istnieją sprawdzone metody, które pomogą z tym. Warto dowiedzieć się, jak usunąć naklejkę z szyby.

Usunięcie naklejki z szyby

Wielu osobom wydaje się, iż usunięcie naklejki z szyby samochodu jest banalnym zadaniem. Jest to błędne myślenie, ponieważ odklejenie na przykład naklejki rejestracyjnej z szyby pojazdu jest nierzadko trudnym wyzwaniem. Okazuje się, że właściwości szyb samochodowych, a także konstrukcja samej naklejki sprawiają, iż często trudno ją odkleić. Należy nadmienić, że po usunięciu jej na szklanej powierzchni mogą pozostać resztki folii, a także kleju.

Tego typu zmagania są jednak konieczne za każdym razem, kiedy trzeba przerejestrować auto. Ponadto jest to też wymagane, kiedy celem jest odklejenie naklejki-winiety autostradowej bądź innych nalepek znajdujących się na szybie samochodu. Z tego powodu z takowym zadaniem prędzej czy później spotka się każdy kierowca. Dlatego ludzie często zastanawiają się, w jaki sposób pozbyć się naklejki z szyby auta. Okazuje się, że nagrzewanie szyby może być pomocne. Ponadto do usunięcia naklejki z szyby samochodowej warto zastosować opalarkę. Oprócz tego w domowych warunkach sprawdzonym oraz bezpiecznym rozwiązaniem jest zastosowanie standardowej suszarki do włosów. Wszystkie te urządzenia mogą pomóc w nagrzaniu szyby samochodu. Dzięki temu będzie można łatwo usunąć naklejkę z szyby.

Naklejka na szybie

Trzeba też wiedzieć o tym, że jeszcze łatwiej jest odkleić nalepkę w czasie upalnych dni. Wszystko dzięki wysokiej temperaturze panującej na zewnątrz. Sprawia ona, że nagrzana jest nie tylko szybka, ale także naklejka. Ponadto w chłodniejsze dni wymagane jest ogrzanie ich powierzchni, o czym nie każdy niestety pamięta. W przypadku, kiedy do usunięcia naklejki wykorzystuje się suszarkę do włosów, trzeba skierować strumień ciepłego powietrza bezpośrednio na nalepkę, a ponadto na jej najbliższe okolice. Kolejno trzeba rozgrzać szybę od zewnętrznej strony. Jest to bardzo istotne, dzięki temu naklejka powinna bardzo łatwo zostać usunięta z szyby. Wiele osób decyduje się także na zdarcie nalepki z szyby. Do tego celu również trzeba rozgrzać powierzchnię przez parę minut. Kolejno trzeba zdjąć nalepkę. Warto zaznaczyć, że samo usuniecie naklejki najlepiej przeprowadzić przy zastosowaniu żyletki, scyzoryku bądź skrobaka do szyb. Można też spróbować zdjąć ją paznokciem, jednakże może być to trudne zadanie. W każdym przypadku trzeba pamiętać o tym, żeby zachować szczególną ostrożność. W innym wypadku można zarysować powierzchnię szkła, co jest bardzo kłopotliwe i szyba wymaga później wymiany. Trzeba wiedzieć o tym, żeby naklejkę zdzierać z odpowiednim wyczuciem, lecz zdecydowanie i pewnie. Najlepiej jest pociągać ją z dwóch stron, dzięki temu powinna o wiele łatwiej zejść z szyby. W przypadku, kiedy nalepka nadal nie chce zejść, trzeba kontynuować nagrzewanie. Niestety usunięcie naklejki z szyby bywa problematycznym zadaniem, jednakże odpowiednie ogrzanie powinno pomóc.