Tutaj jesteś

Jakie okucia okienne wybrać?

28 września, 2022 Dom i ogród okucia okienne

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się okucia okienne. Osoby, które planują zakup okien muszą zwrócić uwagę nie tylko na właściwości samego okna, ale również na parametry izolacyjności termicznej oraz akustycznej. Nie można oczywiście zapominać, czym są okienne okucia, a także gdzie są stosowane.

Zakup okuć okiennych

W tym artykule przedstawimy najważniejsze zalety okuć okiennych. Można śmiało powiedzieć, że jest to szczególnie ważny element okna, od którego zależy płynna i wygodna obsługa. Możesz kupić okna o najlepszych parametrach, ale jeśli Okucia okienne będą niskiej jakości to cała konstrukcja nie będzie działać prawidłowo. Okucia to mechanizm okna, który przy pomocy klamki pozwala ustawić okno w położeniu pożądanym przez nas. Warto mieć świadomość, że okucia odpowiadają za docisk ram do skrzydła, płynne użytkowanie oraz szczelność okna. Okucia wpływają też na poziom zabezpieczeń przed włamaniem. Najlepiej porównać różne oferty okien, ponieważ dostępne są obecnie różne zabezpieczenia.

Właściwości okuć

Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się naprawdę dobrą opinią wśród klientów. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także okucie z opcją stałej mikrowentylacji pomieszczenia. Tego rodzaju okucie ma opcję minimalnego, ale równoległego odchylenia skrzydła okiennego od ramy. Dzięki temu możemy uzyskać mikroszczelinę, która pozwala na naturalną wymianę powietrza w budynku. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że takie rozwiązanie zapobiega nadmiernej wilgoci, a do tego obniża ryzyko zagrzybienia. Warto dodać, że okno pozostawione w takiej pozycji jest w pełni odporne na włamanie. Jeśli zależy ci na kompleksowej ochronie antywłamaniowej, to rozważ zakup okuć antywłamaniowych. Tego rodzaju okucia wyposażone są w dodatkowe zaczepy antywłamaniowe, które zwiększają poziom bezpieczeństwa i znacząco utrudniają wyważenie okna.

Zastosowanie okuć okiennych

Ważną rolę odgrywa również materiał, z którego wyprodukowana jest rama. Za prawidłowy montaż okuć w oknie jest oczywiście odpowiedzialny producent. Producenci okien często współpracują z renomowanymi wytwórcami okuć. Wystarczy zamówić okucia z większą liczbą funkcji, żeby poprawić estetykę zestawu okiennego oraz podnieść odporność okien na włamanie. Standardem w oknach pionowych są obecnie okucia obwiedniowe, które umożliwiają uchylanie i rozwieranie okna. Należy pamiętać, że w podstawowej wersji na skrzydle umieszczona jest zasuwnica oraz rozwórka. Producenci okuć okiennych starają się systematycznie ulepszać swoje produkty, ponieważ konkurencja jest bardzo duża.

Redakcja OknoArt

Misją naszej redakcji jest dostarczanie inspiracji i praktycznych wskazówek dotyczących projektowania i aranżacji przestrzeni domowej oraz ogrodowej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?