Tutaj jesteś

Jakie wybrać okno gospodarcze?

6 sierpnia, 2022 Dom i ogród okno gospodarcze


W czasie projektowania domu bardzo istotne jest także okno gospodarcze. Trzeba zadbać o prawidłowe parametry, żeby potem nie było przykrych niespodzianek. Warto dowiedzieć się, czym powinno cechować się okno gospodarcze.

Wybór okna gospodarczego

Trzeba dowiedzieć się, jakie parametry są najistotniejsze w kwestii okna gospodarczego. Warto zaznaczyć, że można je różnicować zależnie od prywatnych preferencji. Okazuje się, że nie każde okno w domu musi być takie same parametry, co może być zaskoczeniem dla wielu ludzi. Natomiast faktem jest, że wszystkie okna muszą być spójne stylistycznie, bowiem w innym przypadku mogą prezentować się nieestetycznie. Przeważnie okna gospodarcze mają takie same profile, kolor, a ponadto ładnie komponują się na elewacji. Istnieje w Polsce wiele firm, które pomogą zaprojektować okno gospodarcze. Obecnie coraz więcej osób korzysta z takich usług. Dzięki temu dom może prezentować się pięknie oraz niepowtarzalnie. Zdecydowanie warto rozważyć pomoc specjalistów w tym zakresie. Oczywiście można też to zrobić samemu, jednakże trzeba trzymać się paru sprawdzonych porad. Warto dowiedzieć się, jakich.

Jakie powinno być okno gospodarcze?

Przede wszystkim trzeba dobrać wielkość okien do rodzaju pomieszczenia, a ponadto ich funkcji w nim, o czym nie każdy wie. W ten sam sposób można zróżnicować inne parametry okien zależnie od tego, w jakim pomieszczeniu mają zostać zainstalowane. Okazuje się, że w tzw. pomieszczeniu technicznym nierzadko wystarczają sprawdzone okna gospodarcze. Co ciekawe, od 2021 roku w nowo budowanych domach okna muszą mieć znacznie lepsze parametry techniczne. Celem jest to, żeby ograniczać straty ciepła przez ściany zewnętrzne, a także dach. Jest to obecnie priorytet. Wiele sprawdzonych firm wykonuje dobrej jakości okna gospodarcze. Są one solidnie ocieplone. Warto jednak wiedzieć, że nie trzeba kupować wszystkich okien o wyśrubowanych parametrach, co powinno być bardzo istotne dla wielu ludzi, bowiem można zaoszczędzić sporo funduszy. Jak się okazuje, w wielu sytuacjach wystarczają okna z pakietami jednokomorowymi. Mowa tutaj o dwóch szybkach z ramką dystansową. Niekiedy można stosować jednoszybowe rozwiązania bądź starego rodzaju okna skrzynkowe, które jeszcze kilka dekad temu był standardem w budownictwie. Wiele osób zastanawia się, gdzie zastosować okna gospodarcze. Można je śmiało wykorzystać w pomieszczeniach, które stanowią zaplecze techniczne domu. Mowa tutaj głównie o kotłowni, pralni, garażu, warsztacie, a także spiżarni. Często celem jest doświetlenie piwnicy, z której ludzie korzystają często. W takim przypadku nie ma potrzeby wstawiania w to miejsce ciepłych okien, bowiem wystarczy tylko okno gospodarcze. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że do pomieszczeń technicznych, nieogrzewanego garażu powinny wystarczyć okna z pakietami jednokomorowymi. Można też zastosować tylko takie, które są jednoszybowe, co powinno być ułatwieniem dla wielu ludzi. W Polsce istnieje wiele renomowanych firm, które zajmują się wstawieniem okna gospodarczego.

Redakcja OknoArt

Misją naszej redakcji jest dostarczanie inspiracji i praktycznych wskazówek dotyczących projektowania i aranżacji przestrzeni domowej oraz ogrodowej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?