Tutaj jesteś

Jakie zalety ma klimatyzator Gree Pular?

2 sierpnia, 2022 Dom i ogród Jakie zalety ma klimatyzator Gree Pular?


W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się Gree Pular. Jest to klimatyzator ścienny o ogromnych możliwościach, a do tego niewielkich rozmiarach.

Czym jest Gree Pular?

Posiada wiele przydatnych oraz innowacyjnych technologii, które mają pozytywny wpływ na energooszczędność oraz żywotność urządzenia. Sprzęt prezentuje się dobrze zarówno w pomieszczeniach w loftowym stylu, jak i klasycznie urządzonych przestrzeniach. Cechą energetyczną klimatyzatora Gree Pular jest klasa energetyczna A++ w przypadku chłodzenia.

Warto dodać, że został zastosowany inwerter z unikalnym układem zasilania oraz sterowaniem mikroprocesorowym. Wykorzystany został również czynnik chłodniczy R32. Cechuje się on niską szkodliwością na środowisko naturalne oraz bardzo dużą wydajnością. W dzisiejszych czasach dużym uznaniem cieszą się sprzęty energooszczędne oraz ekologiczne. Mimo takiej technologii urządzenie posiada wiele przydatnych funkcji. Klimatyzator posiada też technologie, które mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w budynku.

Godny uwagi jest zwłaszcza jonizator powietrza, który zwalcza drobnoustroje, do których należą alergeny, bakterie oraz wirusy. Jonizator generuje jony ujemne przyciągające zanieczyszczenia znajdujące się w pomieszczeniu. Można śmiało powiedzieć, że jest to urządzenie, które chroni alergików i znacząco poprawia jakość powietrza w przestrzeni. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że jednostka wewnętrzna Gree Pular posiada zdolność samooczyszczania. Wentylator jednostki wewnętrznej jest uruchamiany na kilka minut po wyłączeniu urządzenia. Wszystko po to, żeby osuszyć wewnętrzne części parownika.

Zastosowanie klimatyzatora Gree Pular

Rozwój drobnoustrojów i pleśni uniemożliwi usunięcie niepotrzebnej wilgoci. Zapobiegnie to też powstawaniu mocno nieprzyjemnych zapachów. Dzięki temu urządzenie cechuje się długą żywotnością i jest zawsze czyste. Warto dodać, że odczyt temperatury jest możliwy z pilota. Producent pomyślał o tym, żeby wyposażyć pilot w specjalny czujnik temperatury. To sprawia, że dużo bardziej precyzyjny jest odczyt warunków termicznych, które panują w danym pomieszczeniu.

Wskazanie temperatury jest precyzyjne, ponieważ pochodzi z wnętrza danej przestrzeni, a nie z pozycji wewnętrznej jednostki. Informacje przesyłane są do wewnętrznej jednostki, która następnie określa właściwy tryb pracy. Dzięki temu urządzenie działa optymalnie i przy minimalnym poborze energii jest w stanie osiągnąć maksymalną efektywność.

Ciekawą funkcją jest też automatyczne sterowanie nadmuchem. Użytkownik może dowolnie sterować kierunkiem nawiewu dzięki użyciu automatycznej żaluzji pionowej oraz poziomej. Takie rozwiązanie sprawia, że schłodzone powietrze jest równomiernie rozprowadzane po całym budynku. To zapewnia użytkownikom maksymalny komfort. Ta sama temperatura panuje w całym pomieszczeniu obsługiwanym przez to urządzenie.

Funkcja utrzymania temperatury +8°C przydaje się szczególnie w mroźne dni. W domkach letniskowych oraz budynkach użytkowanych czasowo takie rozwiązanie jest naprawdę bardzo przydatne.

Redakcja OknoArt

Misją naszej redakcji jest dostarczanie inspiracji i praktycznych wskazówek dotyczących projektowania i aranżacji przestrzeni domowej oraz ogrodowej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?