Tutaj jesteś

Polontex – Polski Przemysł Włokienniczy

30 stycznia, 2019 Wnętrza firana z firmy polontex

Przemysł włókienniczy w Polsce kojarzy się przede wszystkim z Łodzią. Rzeczywiście jest to miasto, którego niemalże synonimem jest włókiennictwo. Jednakże włókiennictwo ma swoje tradycje również poza tym miastem.

Przemysł włókienniczy w Częstochowej

Częstochowa, miasto słynne głównie z Jasnej Góry, jest miejscem, gdzie włókiennictwo istnieje ponad 135 lat. Obecnie historię tą pielęgnuje przedsiębiorstwo Polontex.

Historia przedsiębiorstwa sięga roku 1883, wtedy to została założona fabryka Błeszno, która z biegiem czasu zmieniała zarówno właścicieli jak i swoje moce produkcyjne. Początkowo prywatna firma przeszła przez dwie wojny światowe i komunizm, gdzie została upaństwowiona. Koleje losu sprawiły, że dzisiaj przedsiębiorstwo działa prężnie na rynku firan i zasłon.

Wyroby firmy Polontex

Wyroby Polontex znaleźć można niemal na całym świecie – ponad 2 000 punktów sprzedaży w Polsce, obecność w Europie Zachodniej oraz obu Amerykach.

Fakt obecności na bardzo wymagających rynkach mówi, że wyroby Polontex są bardzo dobrej jakości. Jest to efekt wieloletniego doświadczenia kadry pracowniczej, posiadania nowoczesnego parku maszynowego, działu badań i rozwoju, a przede wszystkim skupieniu się na jakości.

Wyroby przedsiębiorstwa przechodzą wiele testów i badań, które stanowią istotną część oferowania produktu, który spełni każdy, nawet najbardziej restrykcyjny wymóg. Sprawdzana jest między innymi odporność na wybarwienia, palność tkanin, ich hydrofobowość czy migracje pierwiastków i obecności formaldehydów.

Polontex oferuje takie wyroby jak: dzianiny dekoracyjne (firany żakardowe, również z przędz fantazyjnych), dzianiny techniczne pod druk, tkaniny dekoracyjne z szeroką ofertą wzorniczą, tkaniny ubraniowe (krawatowe, liturgiczne, gorsetowe), oraz tkaniny techniczne. Tekstylia firmy Polontex spotkać można niemal w każdym miejscu – w domach, restauracjach, hotelach czy obiektach sakralnych.

Firany Polontex

Odpowiednie wydziały produkcyjne oraz działy wspierające sprawiają, że nawet najbardziej wymagający klient otrzyma to, czego oczekuje. Firma charakteryzuje się dużą elastycznością dzięki pełnemu cyklowi produkcyjnemu. Na każdym etapie tworzenia wyrobu możliwe jest zastosowanie nowatorskich rozwiązań, na które nie trzeba będzie czekać – przedsiębiorstwo wszystko zrobi na miejscu. Nowoczesna szwalnia, dziewiarnia, wykończalnia i szwalnia pozwalają na bardzo dużą kreatywność.

Długa historia, doświadczenie, skupienie na jakości i klientach. Wszystko to sprawia, że firma Polontex stanowi bardzo dobry przykład, jak należy prowadzić przedsiębiorstwo.

gruz

Redakcja OknoArt

Misją naszej redakcji jest dostarczanie inspiracji i praktycznych wskazówek dotyczących projektowania i aranżacji przestrzeni domowej oraz ogrodowej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?