Tutaj jesteś

Sposoby na nieproszonych „gości”

28 października, 2018 Dom i ogród zwalczanie karaluchów


Wszelkie robactwo w domu czy obiektach publicznych nie jest mile widziane. Istnieje wiele sposobów do ich zwalczania, można to robić samemu lub zlecić profesjonalnej firmie. Karaluchy czy karaczany to robaki, które w ludzkich domach poszukują jedzenia i ciepła. Zdarza się, że pozbycie się ich jest bardzo trudne i uciążliwe.

Sposoby na zwalczanie karaluchów

Samotna walka z karaluchem nie zawsze przynosi odpowiednie rezultaty. Bardzo często ustawiamy w domu różnego rodzaju trucizny, spryskujemy powietrze różnymi toksynami a karaluchy wciąż biegają po naszym domu. Robactwo takie jest niemiłe i nieestetyczne a pozbycie się ich nie zawsze łatwe. Jednym z najbardziej znanych sposobów domowych, pozbycia się karaluchów jest przygotowanie mieszanki bornej z cukrem. Karaluchy bardzo chętnie zjedzą tego rodzaju mieszankę, która zadziała na nie zabójczo. Całkowite pozbycie się karaluchów to bardzo dobre uprzątnięcie miejsc, w których karaluchy i karaczany się zagnieździły. Ten sposób jak i rozłożenie mieszanki może sprawić, że na jakiś czas pozbędziemy się niechcianych gościu w domu.

Najgorzej jednak sytuacja wygląda w dużych blokowiskach, ponieważ tam bardzo często zdarza się, że karaluchy przenoszą się z jednego mieszkania do drugiego i wciąż są obecne w danym bloku czy wieżowcu.

Czasami najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy

Domowe sposoby zwalczania karaluchów nie zawsze dają określone efekty. Najskuteczniej zwalcza się ten rodzaj robactwa specjalnymi metodami, które oferują specjalistyczne firmy.
Opryski stosowane przez specjalistów gwarantują pozbycie się całego gniazda robaków w całym bloku. Metody profesjonalne to:

  • oprysk drobnokroplisty,
  • oprysk środkiem biobójczym,
  • metoda żelowania, w tym przypadku żel doskonale wabi robactwo, które następnie jest wraca do swojego gniazda gdzie pada i truje swoich kolegów, ta metoda skutecznie zwalcza wielkie gniazda karaluchów.

Firmy zwalczające karaluchy i karaczany takie jak np. Stander robią to skutecznie a efekty ich działania są bardzo długotrwałe. Czasami zdarza się, że po opryskach wykonanych przez firmy profesjonalne karaluchy już nigdy nie pokazują się w danych obiektach mieszkalnych lub gastronomicznych. Karaluchy to robactwo roznoszące rożnego rodzaju choroby, bardzo uciążliwe i nie są przyjemne miejsca, w których je spotykamy. Korzystając z profesjonalistów możemy mieć pewność, że pozbyliśmy się tego robactwa na zawsze. Stosowane metody trucia karaluchów nie są szkodliwe dla zdrowia osób przebywających w danych pomieszczeniach.

Redakcja OknoArt

Misją naszej redakcji jest dostarczanie inspiracji i praktycznych wskazówek dotyczących projektowania i aranżacji przestrzeni domowej oraz ogrodowej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?