Tynkowanie maszynowe – postaw na jakość i szybkość prac!

Prace tynkarskie prowadzone ręcznie mogą być bardzo wymagające. Zajmują one sporo czasu i mogą powodować ryzyko niewłaściwego położenia tynków. Właśnie dlatego coraz więcej firm, które prowadzą usługi tynkarskie, oferuje tynkowanie maszynowe. Co to jest? Jakie ma ono zalety? Sprawdź odpowiedzi już teraz!

Tynkowanie maszynowe – na czym polega?

Tynki są rodzajem materiałów, które umieszczane są na zewnętrznych i wewnętrznych częściach ścian oraz na sufitach. Również mogą być one wykorzystane do innych rodzajów podłóż.

Ręczne nakładanie tynków nie jest dzisiaj jedyną opcją. Alternatywnym rozwiązaniem jest tynkowanie maszynowe, które odbywa się za pomocą agregatu tynkarskiego.

Agregat tynkarski jest urządzeniem umożliwiającym przygotowanie tynków oraz ich nałożenie na podłoża. Nie ma wtedy potrzeby robienia tego ręcznie – pracownik musi jedynie nakierować strumień gotowego tynku z pistoletu na podłoże. W efekcie znacznie ogranicza to czasochłonne prace, między innymi związane z mieszaniem tynków, ich noszeniem, nakładaniem na podłoża ręcznie.

Kiedy stosuje się tynkowanie maszynowe?

Tynkowanie maszynowe jest prowadzone przede wszystkim wtedy, gdy konieczne jest wykonanie tynków na większych powierzchniach. Wtedy jest ono bardziej opłacalne i umożliwia jednocześnie skrócenie czasu prac kilkukrotnie.

Maszynowe nakładanie tynków z użyciem agregatów używane jest jednak nie tylko na placach budów dużych inwestycji, lecz również na terenie domów jednorodzinnych, gdzie również pozwala ono na przyspieszenie robót. Prowadzone jest ono wtedy głównie przy wykańczaniu nowych domów oraz przy kompleksowych remontach domów już istniejących.

Jakie tynki mogą nakładać agregaty tynkarskie?

Agregaty tynkarskie mogą być używane z różnymi rodzajami tynków stosowanymi we wnętrzach i na zewnątrz obiektów.

Zależnie od rodzaju agregatu może on pozwalać na przygotowywanie i podawanie zapraw o konkretnym uziarnieniu, na przykład do 3 milimetrów.

Wśród przykładowych materiałów, które mogą być używane z agregatami tynkarskimi, znajdują się:

  • cementy
  • tynki wapienne
  • tynki wapienno-cementowe
  • tynki gipsowe
  • tynki gipsowo-wapienne
  • tynki dekoracyjne
  • tynki elewacyjne
  • tynki ogniochronne

Dodatkowo za pomocą agregatu można podawać też materiały jak wylewki maszynowe, zaprawy szczelinowe, zbrojeniowe i klejące, kleje, gładzie, masy szpachlowe, masy poliuretanowe.

Więcej informacji dotyczących rodzajów tynków oraz innych materiałów, które mogą być nakładane przez agregaty, można znaleźć pod adresem https://sklepagregatymalek.pl/agregaty-tynkarskie.

Dlaczego warto zdecydować się na tynkowanie maszynowe?

Tynkowanie maszynowe niesie wiele korzyści zarówno z punktu widzenia klienta zlecającego takie usługi, jak i firmy, która je świadczy.

Przede wszystkim dzięki tynkowaniu maszynowemu można znacznie przyspieszyć przebieg prac, zwłaszcza w przypadku dużych inwestycji. Wtedy mogą być one zakończone znacznie prędzej niż wtedy, gdy tynki nakładałoby się techniką tradycyjną, czyli ręcznie.

Również atutem tynków maszynowych jest ich jakość. Wynika ona przede wszystkim z przygotowywania mieszanki przez urządzenie, ponieważ jest ona bardzo dokładnie mieszana z wodą. Również urządzenie umożliwia podawanie odpowiedniej dawki masy za pomocą pistoletu, co powoduje, że warstwa jest równa i jednolita.

Firma, która zdecyduje się na zakup agregatu tynkarskiego, może zatem dużo zyskać. Dzięki temu urządzeniu uzyskuje ona dostęp do wielu nowych klientów poszukujących firm wykonujących tynkowanie maszynowe i może w ten sposób zwiększać swoje zyski.