Meble do restauracji na wymiar – rodzaje, style i zastosowanie

Jakie rodzaje mebli do restauracji mogą być wykonane na wymiar? W jakich stylach są one dostępne? Kiedy warto się na nie zdecydować? Zobacz najważniejsze informacje dotyczące mebli restauracyjnych na wymiar!

Jakie meble wybrać do restauracji?

Otwierasz restaurację? W takim przypadku duże znaczenie ma wybór odpowiedniego umeblowania do wnętrza.

Rodzaje mebli do restauracji dobierane są głównie pod kątem jej charakteru, stylu czy wielkości przestrzeni do dyspozycji.

Przede wszystkim w restauracjach umieszcza się:

  • ladę
  • stoliki
  • krzesła
  • regały

Dobór właściwych mebli może sprawić problem, dlatego wiele osób wybiera wtedy pomoc projektantów wnętrz. Projektant może wtedy przygotować idealny projekt wnętrza uwzględniający styl restauracji i wykorzystujący w pełni dostępną w niej przestrzeń.

Meble do restauracji na wymiar – kiedy warto?

Wiele mebli do restauracji można zakupić jako gotowe, na przykład jak stoły czy krzesła. Część z nich warto jednak przygotować na zamówienie, aby pasowały one do konkretnego miejsca pod każdym względem.

Najczęściej w takim wariancie kupowane są meble jak lady. Dzięki nim można łatwo przyjmować zamówienia, wydawać posiłki, eksponować dostępną ofertę kulinarną, dlatego też są one wybierane do wielu restauracji. 

Lada na zamówienie może być wtedy precyzyjnie dopasowana do miejsca, w którym ma być umieszczona. Pozwala wtedy na wykorzystanie dostępnej przestrzeni i w ten sposób może sprawdzić nawet w mniejszych wnętrzach. Lada może również być dopasowana do restauracji pod kątem jej stylu – nowoczesnego, tradycyjnego.

Również w wariancie na wymiar wykonuje się zabudowę boksów. Wiele restauracji wybiera taką opcję, ponieważ boksy pozwalają na uzyskanie wysokiego poziomu komfortu i dają większą prywatność dla gości. Dzięki nim można też łatwiej zabudować mniejszą przestrzeń.

Stylem mebli na wymiar do restauracji – na co warto się zdecydować?

Meble restauracyjne mogą być wykonane w wielu stylach dopasowanych do konkretnych oczekiwań klientów. Najczęściej zamawiane są one w poniższych wariantach:

Meble do restauracji tradycyjne

Nawiązują do dawnych tradycji szlacheckich, pałacowych. dzięki czemu prezentują się bardzo efektownie i elegancko. Są one często wybierane do restauracji, ponieważ są też bardzo reprezentacyjne. Świetnie sprawdzają się podczas ważnych spotkań i imprez. Powstają przede wszystkim z drewna, są uzupełniane również o szkło.

Meble do restauracji rustykalne

Doskonałe do restauracji, w której nacisk kładzie się na stworzenie stylu sielskiego, wiejskiego. Takie meble często są produkowane z drewna i mają one kolor biały. Świetnie sprawdzają się również w restauracjach francuskich, włoskich.

Meble do restauracji loft

Obecnie bardzo popularne są także meble restauracyjne w stylu loft, czyli przemysłowym. Takie meble tworzą we wnętrzach industrialny klimat. Zwykle wykonuje się je z drewna litego albo jego imitacji oraz z elementów metalowych malowanych na czarno. We wnętrzach można też zobaczyć cegłę, beton.

Meble do restauracji nowoczesne

Nowoczesne meble restauracyjne to popularny wybór i świetnie nadają się one do wielu wnętrz. Wyróżniają się swoją prostotą, brakiem zdobień, ale są również bardzo efektowne. Zwykle mają jednolite kolory lub jaśniejsze wybarwienia drewna. Można też stworzyć elegancją restaurację nowoczesną w ciemnych barwach.

Gdzie zamówić meble do restauracji na wymiar?

Najlepiej wybrać firmę o dużym doświadczeniu, której meble cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów.

Gdy chodzi o stylowe meble restauracyjne Stolbar to firma, która ma wieloletnie tradycje w ich produkcji na wymiar. Z ofertą firmy oraz z galerią jej realizacji można zapoznać się bliżej na stronie firmy.

Zwykle ceny za koszulki wahają się od 9 do 30 złotych, natomiast za bluzy od 40 do 100 złotych. Kurtka personalizowana może być wydatkiem od około 50 złotych za cienką wiatrówkę do nawet ponad 300 złotych za techniczną kurtkę zimową.