sodowanie

Sodowanie – jak wygląda ta metoda czyszczenia?

Każda powierzchnia czy materiał ma swoją własną specyfikację. Dlatego też każda z nich musi być specjalnie traktowana i wymaga innej dbałości. Także metale, które mogą się wydawać bardzo odporne, czasem wymagają dodatkowego działania, i to bezpiecznego. Dlatego właśnie dziś zajmiemy się sodowaniem. To metoda czyszczenia pewnych powierzchni, która sprawdza się przy wielu sytuacjach. Każda osoba, która chce zadbać o swój dom, firmę czy sklep powinna zapoznać się z naszym artykułem. Znajdziesz tutaj wszystkie potrzebne informacje. Czym więc jest sodowanie? Jak działa? Do czego jest przeznaczone?

Czym jest sodowanie?

Sodowanie, jak już napisaliśmy, jest metodą czyszczenia. Jest ona przeznaczona do powierzchni metalowych, które wykazują dość dużą wrażliwość. To metoda cechująca się wysoką skutecznością czyszczenia przy jednoczesnym niskim ryzyku zniszczenia materiału. Jak sama nazwa wskazuje, przy sodowaniu wykorzystuje się sodę oczyszczoną. Są to granulki środku węglowodanu sodu. Oprócz tego, do czyszczenia potrzebny jest specjalny sprzęt. Sodowanie to gwarancja delikatnego, ale skutecznego sprzątnięcia. Żaden metal nie zostanie naruszony. 

Jak wykonuje się sodowanie?

Technika sodowania to mycie strumieniowo-ciśnieniowe. Granulki węglowodanu sodu są wyrzucane z dużą prędkością dzięki zastosowaniu sprężonego powietrza. Takim połączeniem są czyszczone powierzchnie metalowe. Sodowanie Szczecin to sprawdzona metoda, która jest wykonywana w pełni profesjonalnie. Użycie wysokiej jakości sprzętu, a także doświadczona ekipa specjalistów to gwarancja najlepszych efektów czyszczenia. Sodowanie poradzi sobie nawet z uporczywymi, długo zalegającymi zabrudzeniami. Co więcej, taka metoda czyszczenia sprawdzi się także przy korozji.

Sodowanie – dlaczego warto?

Sodowanie jest przede wszystkim bardzo skuteczne. Jednak nie przekłada się to na niebezpieczeństwo naruszenia czyszczonej powierzchni. Metoda jest w pełni bezpieczna. Dzięki zastosowaniu sody oczyszczonej bez żadnych substancji chemicznych mamy gwarancję, że czyszczenie jest ekologiczne i nie naraża człowieka na żadne niebezpieczeństwa. Dużą zaletą sodowania jest także jego szybkość. Cały proces nie zabiera dużo czasu. Dlatego jest często wybierany przy różnego rodzaju działaniach. Sodowanie pozwala na szybkie przejście do kolejnych etapów pracy. 

Sprawdzona metoda – najlepsze efekty

Taką metodę czyszczenia stosuje się na przykład przed wykonaniem malowania proszkowego. Sodowanie świetnie przygotuje powierzchnie do dalszych zabiegów. Warto postawić na bezpieczną, ekologiczną, a przede wszystkim skuteczną metodę. Jeśli decydujesz się na sodowanie, to pamiętaj, aby wybrać sprawdzoną firmę z odpowiednim sprzętem. Masz wtedy gwarancję, że czyszczenie będzie przeprowadzone profesjonalnie i da najlepsze efekty. Jeśli jeszcze nie stosowałeś sodowania, z pewnością będziesz zadowolony z tego, jak działa. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *