nowoczesne farby

Nowoczesne farby do zadań specjalnych

Stworzenie nowego atrakcyjnego wnętrza wcale nie musi się wiązać z dużym wydatkiem. W prosty i szybki sposób odmienisz salon, sypialnię lub kuchnię malując ściany. Z pomocą przychodzą nowoczesne farby funkcyjne, które pomogą wyczarować na ścianie modne wzory i faktury. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

1. Farba „tablicowa”

Nadal niewiele osób w pełni korzysta z możliwości, jakie otwiera przed nami farba lateksowa. Można nią pomalować nie tylko ściany, ale również meble. Jej powierzchnia jest wytrzymała i bardzo odporna na zmywanie- do tego stopnia, że można na niej bez problemu rysować i pisać za pomocą kredy, a później usunąć rysunki bez uszczerbku dla wyglądu ścian. Farba lateksowa to doskonałe rozwiązanie do pokoju dziecięcego, ale sprawdzi się również w innych pomieszczeniach, w których łatwo o zabrudzenia na przykład w kuchni, spiżarni, warsztacie czy biurze. Ten rodzaj farby jest dostępny w pełnej gamie kolorystycznej- od bieli, aż po czerń.

2. Farba z metalicznym połyskiem

Ten niezwykły rodzaj farby tworzy na ścianie efekt metalicznego połysku, rodzaj blasku, który wygląda za każdym razem inaczej, w zależności od perspektywy patrzącego. Światło wpadające do wnętrza o różnych porach dnia, również zmienia odcień farby. Tak pomalowana ściana nadaje wnętrzu elegancji, klasy i blasku. To doskonały wybór do urządzonej z gustem sypialni, nowoczesnego salonu lub gabinetu do pracy. Farba metaliczna może być nakładana bezpośrednio na tynki, ale także na podłoża gipsowe, płyty kartonowo-gipsowe, a nawet różnego rodzaju tapety. W przypadku jej zastosowania na fakturowaną tapetę efekt wizualny jest jeszcze ciekawszy.

3. Farba półprzezroczysta

Nie jest to klasyczna farba, a półprzezroczysta bejca akrylowa. Dzięki niej również możesz uzyskać na ścianie efekt metalicznego połysku, ale zdecydowanie subtelniejszy niż w przypadku metalicznej farby. Ta wodorozcieńczalna bejca jest prosta w użyciu i można ją kupić w kliku interesujących kolorach (biel, złoto, miedź, brąz i srebro). Oczywiście nadaje się nie tylko do ścian, możesz nią z powodzeniem przemalować różne powierzchnie drewniane oraz metalowe na przykład ramę łóżka czy stolik nocny. Bejca pomoże wyczarować ciepłe i przytulne, a jednocześnie modne i eleganckie wnętrze.

4. Farba matowa

Ta gęsta wysokiej jakości farba doskonale nadaje się od ozdabiania ścian przeróżnymi szablonowymi wzorami, ponieważ nie ścieka podczas malowania i nie rozmazuje się. Gotowe szablony malarskie pomogą wyczarować piękne wzory na ścianach lub meblach. Kupisz je w Internecie, marketach budowlanych i sklepach z wyposażeniem wnętrz. Ozdobne wzory na ścianie, szafie lub komodzie, będą wyglądać najlepiej w monochromatycznych wnętrzach, w których dominuje biel, szarość, czerń lub naturalne drewno.
Już jeden wolny weekend wystarczy, aby odświeżyć ściany i nadać mieszkaniu zupełnie nowy styl. Bądź kreatywna i nie bój się eksperymentów- sama zaprojektuj swoje wymarzone wnętrze. Jeśli brakuje Ci pomysłu, inspiracją mogą być magazyny wnętrzarskie lub internetowe blogi. Kiedy już zdecydujesz, jak ma wyglądać odmienione mieszkanie, wystarczy kupić odpowiednią farbę, wałki i pędzle i do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *